Na cestu do Anglie jsem vyrazil ve čtvrtek krátce po poledni. Tentokrát bohužel sám, protože moje žena Jana se mnou nemohla jet z pracovních důvodů a náš kamarád MVDr. Josef Klimeš kromě pracovních závazků ještě navíc podlehl náhlé chřipce.
První cesta vedla do Londýna, kde jsem byl očekáván kamarádem a bývalým předsedou klubu SBTC v České republice Frantou Pitašem. Velice jsem se na něho těšil, protože jsme se neviděli od letošního Cruft´s. Cesta proběhla bez problémů, stejně tak veterinární kontrola a odbavení, takže jsem již v pátek ráno parkoval před Frantovým domem v Londýně. Přivítání, káva, snídaně a spát… Do Dudley jsme společně s Frantou vyrazili po třetí hodině odpolední. Měli jsme si co vyprávět, takže cesta utekla jako voda. Po dvou a půl hodinách jsme dorazili do Dudley. Toto krásné město velmi dobře známe, protože jsme zde byli ubytováni v hotelu Quality při naší letošní návštěvě Cruft´s. Asi tři míle od hotelu jsme zastavili před domem č. 203 kde je legendární chovatelská stanice VALGLO. Přivítání v rodině Pickettových bylo velice vřelé. Hned za vstupními dveřmi jsme měli možnost se osobně seznámit s žijící legendou a s otcem mnoha šampionů , s úžasným Valglo Albertini, který na svých 13 let vypadá svěže a je ve skvělé kondici. V obývacím pokoji již na Rozárku čekal nádherný mladý pes Valglo Specialist. Nebudu zastírat, že jsem byl ohromen. Ano, na desítkách fotografií vypadal opravdu skvěle, ale to se nedá srovnat s realitou. Fantastický, temperamentní, elegantní pes s obrovskou muskulaturou, ohromnou, širokou hlavou s ideální délkou a sílou mordy, hlubokým stopem, velice krátkého formátu s rovnými zády, elegantním a prostorným pohybem a nádherným samčím výrazem, no prostě můj ideál…. Krytí proběhlo přirozeně a hladce, my jsme pouze asistovali, hlavní slovo zde měla Val Pickett.. Po krytí vyplnit formuláře, domluva na překrytí druhý den a zpátky do Londýna. Večer pár piv, trochu slivovice a spát.. V sobotu ráno jsem měl možnost navštívit pravou anglickou venkovní burzu. Na rozlehlé louce přímo v Londýně bylo nespočet stolků a stánků a k sehnání snad opravdu vše. Velký zážitek a navíc jsem si odsud odvezl knihu Staffordshire bull terrier od Anna Katherine Nicholas Před polednem jsme znovu vyrazili do Dudley. Tento den vše proběhlo ještě snadněji a rychleji než předešlého dne, takže jsme měli dost času si popovídat a nafotit pár fotografií s Pickettovými a jejich psy. Měli jsme možnost si zapózovat s Valglo Albertini, Valglo Singin´ The Blues, s jeho dcerou a pochopitelně i s nádherným Valglo Specialist.
Rodině Pickettových bych touto cestou velice rád poděkoval za milé přijetí a příjemnou atmosféru.
V Londýně mne odpoledne čekalo hrozně milé překvapení. Franta totiž kvůli mně uspořádal úžasnou párty. Pozval na ni spoustu kamarádů a krajanů, grilovalo se, zpívalo a české pivo teklo proudem.. Bylo mi líto, že jsem z této atmosféry musel brzy ráno v neděli odjet. Cesta ubíhala dobře, takže jsem i s krátkým odpočinkem v Německu dorazil domů v neděli před půlnocí.

Franto, rád bych Ti poděkoval za perfektní servis a logistické zajištění této „ akce “ a především za skvělou péči, doprovod, dárky a úžasnou zábavu !!! Pozdravuj všechny kamarády, vyřiď díky Danovi a já se již teď těším na naše brzké shledání.

Roman Záliš